Pas op de plaats
En dat sta je niet. Ik hoop dat je dat inziet. Er is altijd een mogelijkheid om gratis en vrijblijvend een keer met mij te sparren. Dat kan over uiteenlopende onderwerpen zijn. Schroom niet om contact met mij op te nemen.
Een tijdje terug ben ik op retraite naar Glastonbury geweest. Ik vind het belangrijk om af en toe pas op de plaats te maken, aan mezelf te blijven werken en dingen te helen. In de fijne energie van Glastonbury kon ik op diepere lagen emoties loslaten. Ik was me er niet echt van bewust dat daar nog blokkades zaten. Ik voelde me heel erg bevrijd toen ik die emoties had aangekeken en doorleefd. Er zijn weer heel wat tranen gevloeid: tranen van heling. Na die tijd voelde ik me kilo’s lichter.
Wat ik tijdens de retraite ook veel heb gedaan was voelen wat goed was voor mij. Keuzes: blijf ik bij de groep en sociaal wenselijk doen of ga ik alleen op pad? De groepssessies waren prachtig en diepgaand, maar ik merkte dat ik er daarna alleen op uit mocht om alles te laten integreren om helemaal tot mezelf te komen. Ik heb mijn eigen plan getrokken en ben de natuur in gegaan: wandelingen door de heuvels, mijmeren in een boterbloemenveld, leunen tegen een oeroude boom. Ik voelde me helemaal opgeladen.
Ik ga ook themadagen houden. Naast de trajecten die ik aanbied, organiseer ik regelmatig 1-daagse retraites in de natuur, waarin 1 onderwerp centraal staat, bijvoorbeeld: innerlijk spoorzoeken, een opgeruimd hoofd, rituelen en ceremonies en wat is je verlangen? Krachtige oefeningen en rituelen zullen dat ondersteunen.
Ik heb ook besloten om 1 van mijn dromen uit te laten komen: ik ga een tipi neerzetten in het weiland bij de fruitbomen. Die wens had ik al zó lang. Elke keer vond ik wel een uitvlucht om het niet te doen. Toen een tipi voor de zoveelste keer in mijn dromen voorbij kwam, heb ik de
knoop doorgehakt.
Sinds ik dat besluit heb genomen stromen de ideeën binnen over wat ik in en met de tipi kan doen. Met dit onderkomen wil ik een warme en veilige omgeving creëren, waar ik ceremonies en rituelen kan houden en groepsactiviteiten, zoals vrouwencirkels. Met een warm kampvuurtje en dicht bij moeder aarde. Ik kan niet wachten totdat die staat.
Wat zijn jouw dromen? Hoe lang stel je die al uit?
Doordat ik een aantal keren een wake-up call heb gehad, stel ik niet meer zoveel uit. Als het enigszins haalbaar is, dan doe ik het. Iemand zei ooit: ‘je moet leven alsof het je laatste dag is.’ En dat omarm ik, nu, volledig. Het heeft wel een tijd geduurd voordat ik tot dat inzicht kwam, want……………. Vul alle overtuigingen maar in.
Het heeft me een hoop rust gegeven om niet meer mee te (hoeven) doen in de ratrace en nu dingen te doen waar ik blij van word en energie van krijg. Het leven in het nu en zoveel mogelijk genieten geeft me rust. En ruimte om te voelen waar het echt om gaat: (zelf)liefde.
Wil je ook leren om pas op de plaats te maken en meer in het nu te leven?












